Niedzielny wypad na Autodrom Słomczyn
Aktywny sportowy weekend

Przewidywana w ubiegły weekend słoneczna pogoda zmobilizowała mnie od jego aktywnego spędzenia. Po raz kolejny postanowiłem podążyć w ślad za Autoprezent z Tarnowskich Gór, który wyspecjalizował się w organizacji wielkich motoryzacyjnych widowisk. Tym razem impreza odbyła się na torze w Słomczynie. Wyróżnia się on dobrą lokalizacją przy trasie krajowej koło Grójca. Usytuowany jest w odległości około 40 km. od Warszawy w sąsiedztwie giełdy samochodowej.

Słomczyn - Tor o wielkich możliwościach

Autodrom Słomczyn jest uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów sportowych w Polsce. Zyskał popularność, którą w dużej mierze zawdzięcza imprezom rallycrossowym wysokiej rangi. Obiekt ten przeszedł duże przeobrażenia, jest po wielkiej przebudowie. Jest w pełni gotowy do przeprowadzenia profesjonalnych imprez motoryzacyjnych. Stworzone są warunki, pozwalające wykorzystać pełny potencjał sportowych samochodów. Bezpieczną jazdę gwarantuje doskonała nawierzchnia asfwaltowa toru, która idealnie służy do widowiskowych manewrów samochodowych. A są one bardzo pożądane i oczekiwane przez osoby obserwujące widowisko na torze. Trasa przejazdu o długości 1200m zaopatrzona jest w 14 zakrętów ( 7 w prawo i 7 w lewo). Fakt ten zwiększa atrakcyjność popisów kierowców super szybkich aut, którzy muszą wykazać duże umiejętności przy pokonywaniu zakrętów rozpędzonym samochodem. A prędkości są przecież powalające!! Każdy tor wyścigowy ma jakąś swoją osobowość, która odróżnia go od pozostałych. Cechą szczególną toru w Słomczynie jest zmienna konfiguracja trasy, dzięki której możliwe jest wyodrębnienie odcinków o różnej długości. Tor posiada trzy trasy przejazdu: tor samochody, kartingowy oraz tor rallycross.

Wspaniałe sportowe widowisko

W Słomczynie, jak zwykle, sympatycy sportu motorowego, a przede wszystkim, ostrej, wyczynowej jazdy, dopisali i aktywnie uczestniczyli w imprezie, której patronem był Autoprezent. Część z nich testowała tor, zasiadając obok licencjonowanego instruktora, który prowadził samochód, skrywający pod swoją maską wielką siłę i moc. Pozostała część obserwowała wyjątkowe pokazy kierowców sportowych bryk, rozpalające ich wyobraźnię. Do dyspozycji pasjonatów szybkiej jazdy były sportowe samochody, które rozpędzały się w kilka sekund do niemal kosmicznych prędkości. Moc wrażeń i oryginalną niespodziankę zapewnił wszystkim uczestnikom imprezy wyjątkowy bohater toru - majestatyczny, biały McLaren 650s. Sunął po torze z prędkością rakiety, zostawiając za sobą kłęby dymu. Pisk opon tego cuda motoryzacyjnej techniki, przy pokonywaniu zakrętów tory wyprawiał wszystkich w osłupienie. Wszyscy byli zachwyceni, bo McLaren w ofensywie to niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci nie tylko pasjonatów tego samochodu ale również w pamięci tych, którzy po raz pierwszy mieli z nim styczność.. Wielkie emocje wzbudzały również popisy kierowców innych sportowych petard. Na torze prezentowały swój ryk silników miedzy innymi: piękne czerwone Ferrari 458 Italia..

Na zakończenie

Wszyscy obecni na imprezie bardzo dobrze się bawili. Entuzjazm tłumu zgromadzonych ludzi świadczy o tym, że kto raz ulegnie magii tego sportowego zjawiska, temu trudno będzie się od niej uwolnić. Moja kolejna obecność na imprezie tego typu potwierdza to.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Robert Kubica

Nowość w świecie luksusu - Audi A8 D5

Dacia Lodgy Stepway - rodzinny, praktyczny Minivan