Nowa Dacia Duster - samochód, który zasłynie na polskich drogach?W tym roku mija 8 lat od debiutu Daci Duster. Samochód nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych w swoim segmencie. Przed nim duże szanse, aby zostać najczęściej nabywaną wersją modelu. Jego miłośnicy doczekali się II generacji! Oto nowa Dacia Duster!

Pewna pozycja na rynku Dacii Duster

Źródło: inautonews.com 
Rynkowy sukces uzależniony jest w dużym stopniu od atrakcyjnej ceny! Dacie Duster można zakupić już za 39,900zł mając na uwadze napęd 4x2. Dla bardziej wymagających klientów dostępna jest wersja z napędem 4x4 za 52.900zł. Do odniesienia sukcesu może przyczynić się również 3-letnia gwarancja oraz dostępność odmiany z fabrycznym LPG. Skupiając uwagę na stylizacji Dacii Duster zauważyć można, że zmiany wprowadzone w designie jeszcze lepiej podkreślały charakter tego modnego SUV-a. Dzięki bardziej muskularnemu i dynamicznemu wyglądowi Dacia Duster może zyskać wielu zwolenników.

Co zapewni Dacii Duster popyt?

Źródło: vrelegume.rs
Swój ciekawy i przyciągający wygląd zawdzięcza takim konstrukcyjnym rozwiązaniom jak: podniesienie linii bocznych okien, wyraźne przetłoczenia na masce, pochylenie przedniej szyby, szerszy rozstaw przednich i tylnych świateł. Godne podkreślenia są walory użytkowe Dacii Duster. Oferuje dobry komfort jazdy. Na pewno nie prowadzi się tego auta tak precyzyjnie jak droższy SUV, ale kierowcy nie powinni narzekać. Samochód ma dopracowany układ jezdny, dzięki, któremu jest stabilny i przewidywalny. Dobrą widoczność w każdym kierunku zapewnia wysoka pozycja za kierownicą. Dwu płaszczyznowa regulowana kierownica pozwala kierowcy odnaleźć wygodną pozycję.
Dacia Duster wygląda znakomicie i na zewnątrz i w środku. Miejsca w nim jest niewiele mniej niż w przeciętnym SUV-ie. Z przodu auto oferuje dużo przestrzeni. Kolejnymi jego mocnymi punktami są: dobrze wyprofilowane, sprężyste fotele, przestronny bagażnik z lepszym wykończeniem jego kufra, rzucająca się w oczy stylistyka deski rozdzielczej, 7-calowy zestaw multimedialny, centralny panel z przełącznikami klimatyzacji. Nowe i większe lusterka.


Słabe strony Dustera


Nie zadowala ilość miejsca w II rzędzie siedzeń. Skrzynia biegów działa mało komfortowo. Podczas przyśpieszenia poziom hałasu silnika wzrasta i zakłóca przyjemność z jazdy. Wiele do życzenia pozostawia jakość materiałów oraz ubogie wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.


Spore pole do popisu w terenie

Źródło: leisurewheels.co.za
Wraz ze zmianą generacji Dacia Duster zyskałą nie tylko urok ale i nowoczesny wymiar. Daje się poznać jako samochód o dynamicznym usposobieniu. Wersja modelu 4x4 dzielnie sprawuje się w terenie! Bez problemu znosi nierówności nawierzchni oraz strome najazdy i zjazdy. Pod maską Dustera 4WD umieszczono 1,2 litrowy benzyniak z mocą 125KM. Podczas jazdy miejskiej 4-cylindrowy silnik spala 9l/100km
W ubiegłym roku sprzedaż Dacii Duster przekroczyła 9,5 tyś. Najbliższy czas pokaże, czy nowa generacja modelu będzie kontynuacją wzrostowej produkcji.
Komentarze

  1. To jakieś bzdury z tymi słabymi stronami. Może w poprzedniej wersji. Jechałem tą najnowszą i nie mam jej kompletnie nic do zarzucania.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też miałem okazję jechać tą Dacią i jednak mają rację skrzynia biegów działa fatalnie.. Nie mówiąc o hałasie w środku samochodu..

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Robert Kubica

Opel Vectra C GTS

Dacia Lodgy Stepway - rodzinny, praktyczny Minivan