Audi TT RS - sportowe motoryzacyjne cudoZjawiskowym samochodem, o którym śnią wielbiciele marki Audi, ale dostępnym jedynie nielicznym, jest Audi TT RS, trzecia generacja coupe w wydaniu RS. Samochód ten mocno rozbudza apetyty tych, którzy wysoko sobie cenią wszelkie przejawy dobrego smaku oraz luksusu. Dysponuje on niezwykłymi parametrami i wyjątkowymi możliwościami zarówno na drodze jak i na torze wyścigowym, wskrzeszając u kierowcy żądzę szalonych emocji. Szybciej nacieszymy wzrok widokiem Audi TT RS w motoryzacyjnym czasopiśmie, w internecie niż na ulicach naszych miast. Mknące po ulicach naszych miast Audi TT RS na pewno okaże się niecodziennym widokiem i wzbudzi nie tylko u jego fanów, ale i u zwykłych przechodniów wzruszenie. A jakże mogłoby być inaczej! Samochód pod wieloma względami zaskakuje na tle nieciekawych, powtarzalnych i stylistycznie wtórnych pojazdów jakie poruszają się na waszych drogach. Robi niesamowite wrażenie, wywołuje niemałą furorę.

Audi TT RS zapewnia drogę na szczyt

Źródło: autokult
Audi TT RS najbardziej zaskakuje ze względu na prędkość oraz lekkość z jaką jest rozwijana. Niemieccy giganci najnowszych technologii postarali się, aby Audi TT RS było czaderskim pojazdem, niezwykle mocnym, o demonicznej sile, dlatego umieścili pod jego maską 400KM. Najwięcej uwagi w tym aucie zwraca najciekawszy jego element - napęd, za który odpowiada 5-cio cylindrowy silnik TFSI 2,5L z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 480 Nm. Porównując samochód do wcześniejszych modeli, rzuca się w oczy zmiana masy silnika. Nowy jest lżejszy od poprzedniego o 26kg, co udało się uczynić między innymi dzięki wykonaniu skrzyni korbowej w całości z aluminium. Uszczuplona została także o 2kg skrzynia biegów. Wydawałoby się, że rozkład mas będzie optymalny, jednak stwierdzono, że ponad 60% trafia na przednią oś, co przekłada się na odczucia przy szybkich zakrętach. Silnik w połączeniu z siedmiobiegową skrzynią S tronic i napędem quatro pozwalają osiągnąć sto kilometrów w 3,7 s, a roadster przyspiesza w 3,9 sekundy. Maksymalną prędkość samochód osiąga przy 250km/h, ale istnieje możliwość podniesienia jej do 280km/h. 5-cio cylindrowa jednostka o pojemności 2,5 litra jest wyjątkowa i wyposażona w podwójny układ wtryskowy: pośredni do kanałów dolotowych oraz bezpośredni do cylindra. Audi TT RS wyróżnia się oryginalną, sportową stylistyką nadwozia oraz nowoczesnym wnętrzem wyposażonym w najnowszą generację systemu multimedialnego.

Dla kogo przeznaczone jest Audi TT RS

Źródło: autokult
Na pewno dla amatorów brawurowej jazdy, dla tych, którzy uwielbiają samochody tryskające sportowym duchem. Grupa nabywców tych pojazdów nie ukrywa, że jest wyjątkowo wierna niemieckiej technologi. O tym zjawiskowym Audi TT RS śnią tysiące, ale niestety ze względu na astronomiczną cenę, jest dostępne nielicznym. Najtańsze egzemplarze to minimum 318 400zł, natomiast z bogatszym wyposażeniem wyceniono Audi TT RS na 466 000zł. Jest autem dwuosobowym, często mówi się, że jest przeznaczone dla pary na wypady weekendowe. Właścicielem jednego z najlepszych modeli sportowych na rynku zapewne jest człowiek, którzy chce wyróżnić się na tle innych, pragnie zademonstrować swoją pozycję. Audi TT RS jest doskonałą propozycją dla amatorów czystej adrenaliny we krwi.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Robert Kubica

Nowość w świecie luksusu - Audi A8 D5

Dacia Lodgy Stepway - rodzinny, praktyczny Minivan