Robert KubicaSetki fanów tego sportowca z wielką uwagą śledzi rezultaty i postępy, które dokonały się w jego karierze zawodowej. Nie ma sobie równych, gdyż okazał się pierwszym w historii Polakiem startującym w Formule 1. Mało tego - jednym najszybszym Polakiem. Całe swoje życie Robert Kubica podporządkował sportowi motorowemu, zdobywając miano najlepszego kierowcy wyścigowego i rajdowego. Lata ciężkiej pracy w charakterze kierowcy wyczynowego zaowocowała pasmem wielkich sukcesów.

Młody chłopiec podbija polski i europejski karting


Jego kariera rozpoczęła się od startów w kartingowych Mistrzostwach Polski, gdy Robert Kubica miał zaledwie 11 lat. Od razu wysoko zawiesił sobie poprzeczkę i nie ukrywał, że cele ma wysokie. Świadczy o tym fakt, że w ciągu dwóch lat zdobył sześć tytułów Mistrza Polski w startach kartingowych. Jak wielki potencjał drzemie w charakterze tego sportowca świadczy dalszy rozwój jego kariery sportowej. Swoją postawą, samozaparciem potwierdził, że sukces często rodzi się w bólach, ale jest możliwy do osiągnięcia, gdy człowiek podporządkuje mu całe swoje życie. Na swoim koncie notuje wiele zwycięstw. Od roku 1998, jako zaledwie czternastolatek zdobywa tytuł Międzynarodowego Mistrza Włoch, wicemistrza Europy startując w Mistrzostwach Międzynarodowych - mowa tu o zawodach kartingowych. Karting pochłonął bez reszty młodego sportowca i udział w Mistrzostwach Europy, a nawet w Mistrzostwach Świata, zaowocował dobrymi lokatami.

Spełnione życiowe marzenie Roberta Kubicy

Robert Kubica pozytywnie zaskoczył wszystkich swoich fanów, gdy postanowił stanąć w jednym rzędzie z najlepszymi. Bo jak inaczej można określić jego decyzję o starcie w Formule Renualt 2000. Sukcesy jakie osiągnął budziły podziw i uznanie. Wielki sportowiec w swoim charakterystycznym czerwono-niebieskim kasku, awansował błyskawicznie do Formuły 3. Nie wszystko jednak w jego karierze sportowej układało się po jego myśli. Liczne awarie, niedyspozycje techniczne pojazdu nie pozwoliły osiągnąć celu, który sportowiec sobie wytyczył. A jest człowiekiem bardzo ambitnym i można przytoczyć dosłownie, w tym miejscu jego słowa "każde miejsce oprócz pierwszego jest słabe". Zdobyć tytuł mistrzowski za kierownicą bolidu Formuły 1 Renualt to marzenie wielu kierowców wyścigowych. Robertowi to marzenie się spełniło. Uznaniem jego wspaniałych sukcesów sportowca wyścigowego był angaż do zespołu BMW - Sauber F1, gdzie stał się głównym jego kierowcą.

Kierowca wyścigowy musi liczyć się z ryzykiem

Wypadek, jakiemu uległ Robert Kubica podczas rajdu w Andorze, zachwiał jego karierą. Długa rekonwalescencja wykluczyła jego udział w życiu kierowcy wyścigowego. Jednak duch walki, tak mocno zakorzeniony w psychice sportowca, zwyciężył i jego powrót do fizycznej dyspozycji stał się realny. Próby powrotu do Fromuły 1 zostały rozpoczęte przez Roberta Kubice. Wszyscy czekają na powrót wspaniałego sportowca do Formuły 1. Z nadzieją potrzymamy w jego przyszłość i życzymy mu sprawnego bolidu i bezkolizyjnego dotarcia do mety Formuły 1.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowość w świecie luksusu - Audi A8 D5

Dacia Lodgy Stepway - rodzinny, praktyczny Minivan