Wybrane nowości ze świata motoryzacji

       
Źródło: Dziennik.pl
         Każdy dzień zaskakuje nas informacjami, nowościami z branży motoryzacyjnej. Jej miłośnicy na bieżąco śledzą aktualne wiadomości, które w mniejszym lub większym stopniu dotyczą rynku motoryzacyjnego. Jedne z nich zaskakują naszą ciekawość, inne wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie.

Toyota - najcenniejsza motoryzacyjna marka

        Japoński koncern zajmuje dominującą pozycję w motoryzacyjnej branży na świecie. Miłośnicy tej marki mają powód do zadowolenia i satysfakcji z informacji, którą dostarczył ranking "Best Global Brands 2017", przeprowadzony przez firmę konsultingową Interbrand. W rankingu tym uznano Toyotę za najcenniejszą motoryzacyjną marką świata. Podają konkretne cyfry, określające wartość Toyoty w tym roku. To niebagatela 50,291 mld. dolarów. Rozpatrując generalną klasyfikację japońska firma znalazła się na siódmym miejscu. Warto podkreślić, że pierwsze miejsce we wspomnianej klasyfikacji przypadło firmie Apple, której wartość określa się na 184 mld. dolarów

Porsche 911 GT2 RS - najszybszy zjawiskowy bohater toru

        Do pasjonatów super szybkich sportowych samochodów dotarła wiadomość o rekordzie ustanowionym przez niemieckie super Porsche 911 GT2 RS. Jest to nowy rekord świata wśród dopuszczonych do ruchu aut sportowych z silnikiem spalinowym. Jest to wyczyn godny podziwu i uwagi, gdyż super auto pokonało trasę o długości 20,6 km w zaledwie 6 minut i 47,3 sekundy. Niejeden z nas chciałby na żywo podziwiać taki wyczyn!
      Podczas bicia rekordu średnia prędkość przejazdu dochodziła do 184.11km/h. W mojej opinii Porsche "911-ka" to auto rakieta, bo rozwija maksymalną prędkość do 340 km/h i nie ma sobie równych. Rozpala wyobraźnię wielbicieli brawurowej jazdy, a takich przybywa coraz więcej. Co zapewnia "911 - tce" taki sukces? Odpowiedź brzmi: 6-cio cylindrowe biturbo o mocy 700 KM oraz momencie obrotowym, który osiąga 750 Nm to wszystko trafia na tylną oś, która musi sobie z tym poradzić.  W Porsche zastosowane są opony o rozmiarze 325/30/ ZR 21! Przyśpieszenie do 100km/h w porsche 911 GT2 RS to 2,8 s!  To wszystko zasługa nie tylko silnika, ale też siedmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów  PDK z dwoma sprzęgłami, która w trybie launch control nie dopuszcza do poślizgu kół. Zamontowana z tyłu samochodu klatka bezpieczeństwa daje do zrozumienia, że seryjne Porsche 911 GT2 RS to seryjna wyścigówka. Ceny Porsche 911 GT2 RS zaczynają się już od 1 431 090 zł. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Robert Kubica

Nowość w świecie luksusu - Audi A8 D5

Dacia Lodgy Stepway - rodzinny, praktyczny Minivan