Krzysztof Hołowczyc - niegasnąca gwiazda polskiego sportu rajdowego


       Uosobieniem wielkiego sukcesu i wspaniałych osiągnięć w sporcie motorowym jest wszystkim znany i podziwiany, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Sportowiec wielkiej klasy, którego nazwisko jest wszędzie rozpoznawalne i wszystkim kojarzy się z ogromną wiarą w sukces, wielką popularnością i z wielką karierą. Idąc tropami jego wielkiej, zawodowej kariery tworzy wizerunek człowieka, który jest bezgranicznie oddany swojej największej życiowej pasji.

Atrybuty wielkiego mistrza kierownicy


NaszeMiasto.pl
       Krzysztof Hołowczyc jest człowiekiem, który w swoim życiu pragnął i starał się być sobą w dążeniu do celu, który sobie wytyczył. Drzemią w nim ogromne siły, wielki potencjał ludzkiej wytrzymałości. Dążąc stanowczym krokiem do osiągnięcia życiowego celu, podporządkował mu wszystkie swoje starania, działania, rezygnując jednocześnie ze swojego szczęścia rodzinnego, osobistego. Ta czołowa postać polskiego sportu rajdowego swoje zasługi zawdzięcza uporowi, odwadze, samodyscyplinie, ambicjom, wierze w zwycięstwo w walce z samym sobą, ale przede wszystkim wytrwałości w ciężkiej pracy nad doskonaleniem umiejętności prowadzenia rajdowego samochodu.

"Czasami lepiej zginąć niż przegrać" Krzysztof Hołowczyc

       Takie słowa mogły paść jedynie z ust wybitnego sportowca, który wie czego w życiu od siebie oczekuje. Jakże ambitnym i zaciętym jest człowiekiem! Pokazał nam to w czym jest najlepszy i nie ma sobie równych. Wszystkich zaskakuje jego umiejętność koncentracji skierowana na osiągnięcie sukcesu. Krzysztofa Hołowczyca zawsze pociągało podejmowanie stuprocentowego ryzyka kiedy zasiadał za kierownicą i rozpędzał rajdowy samochód do maksymalnych prędkości. Nie dopuszczał do siebie porażki, liczył się z tym, że każdy jego udział w rajdzie mógł być tym ostatnim. Tak potrafią tylko Ci wielcy!


Już za jego życia tworzy się legenda!

       Tyle osiągnięć ile ma na swoim koncie Krzysztof Hołowczyc może jedynie świadczyć o tym, że jest to człowiek, który posiada wielki talent i niezwykły dar. Ale nie tylko! Realizację swojej sportowej pasji postawił wyżej, ponad swoje życie prywatne, rodzinne, które bardzo ucierpiało. Nikt, ani nic, nie zwróci sportowcowi utraconych chwil w ciepłym ognisku rodzinnym. Cenę za sukces nie da się przełożyć na żadne pieniądze!.
       To nie rok, dwa, trzy.... wyrzeczeń bycia z rodziną, bliskimi ze strony Krzysztofa Hołowczyca ale kawał jego życia, jego najpiękniejsze lata. To od roku 1984, kiedy wystartował Fiatem 125p, zaczęła się jego zawodowa kariera, która trwała do sierpnia 2015 roku, gdy Krzysztof Hołowczyc oficjalnie ogłosił jej zakończenie. Na, jakże, długą listę jego osiągnięć wpisuje się wiele tytułów Mistrza Polski, to trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski. Największy sportowy sukces Krzysztof Hołowczyc to ten, który zawojował w 1997 roku za kierownicą Subaru Imprezy 555, uzyskując tytuł Mistrza Europy. Od 2005 roku związany był z najtrudniejszym rajdem świata - Rajdem Dakar, gdzie zadebiutował swoim występem. Wracał do rywalizacji w Rajdzie Dakar jeszcze w latach 2006, 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, 2015. Wszyscy z szacunkiem do tego wielkiego sportowca wspominamy jego największy sukces z Rajdu Dakar w 2015 roku. III miejsce w klasyfikacji generalnej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Robert Kubica

Nowość w świecie luksusu - Audi A8 D5

Dacia Lodgy Stepway - rodzinny, praktyczny Minivan