Dacia Lodgy Stepway - rodzinny, praktyczny Minivan


        Lodgy to samochód osobowy typu minivan, zbudowany na takiej samej platformie co Renault Grand Scenic. Samochód zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2012 roku. Marka Dacia produkuje samochody budżetowe, które mają zaistnieć na polskim rynku motoryzacji. W 2012 roku Dacia Lodgy zdobyła tutuł Rodzinnego samochodu Roku. We wrześniu 2014 roku Dacia zaprezentowała nam Lodgy w wersji "uterenowionej" o nazwie Stepway. Samochód otrzymał m.in zmodyfikowane zderzaki i plastikowe listwy ochronne karoserii na progach i nadkolach.

Dacia Lodgy

        Wielu z nas zwraca uwagę na rosnącą popularność samochodu marki Dacia Lodgy. Jej atuty budzą również moją ciekawość i zainteresowanie. Dlaczego kupujący wybierają Dacie Lodgy? Swoją decyzję o kupnie tego samochodu większość popiera względami ekonomicznymi. Samochód jest tani w eksploatacji, zaskakuje jego małe spalanie, które utrzymuje się na poziomie 5,5 l na 1OO km. Jest to samochód mało awaryjny, a części zamienne są dostępne na rynku. Posiada przestronne wnętrze, co sprawia, że pasażerowie mogą poczuć się w tym samochodzie swobodnie i komfortowo. W oczy rzuca się duży, pakowny bagażnik (827l). Doskonałe auto do podróży. Polecany szczególnie dla rodzin. Auto duże o ciekawej sylwetce. Wiele osób nie doceniało i nadal nie docenia Daci Lodgy, gdyż uważają ją za zbyt pospolity i za zbyt budżetowy samochód. Z dużym niedowierzaniem spoglądają na ten samochód, gdyż trudno im przyjąć do wiadomości to, co o Daci mówią jej posiadacze.


Moje obserwacje i spostrzeżenia!

        Kilka słów o moim znajomym, który jest bardzo zadowolony z użytkowania tego samochodu. Kupił ten samochód okazyjnie kilkanaście lat temu. Do dzisiaj samochód sprawuje się wyśmienicie, jest sprawny pod każdym względem. Samochód ten jest jego głównym narzędziem pracy. Służy mu po kilkanaście godzin dziennie. Bywają weekendy, kiedy pokonuje Dacią do 500 km - 700 km. Samochód ma duży przebieg 280 tys. i służy mu nienagannie. Najważniejsze to sprawny silnik! 1.5 dCi. Od nowości nie wymagał żadnej naprawy oprócz wymiany rozrządu i rzeczy eksploatacyjnych. Gdy go kupował, był rzadkością na naszych drogach. W miarę upływu czasu ilość tych samochodów na polskich drogach znacząco rosła. Obecnie marka Dacia opanowała polski rynek i wciąż budzi duże zainteresowanie wśród kupujących.

Kto wybrał Dacie Lodgy i jest jej użytkownikiem?

        Próbuje sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ja kupiłbym sobie takie auto? Korzystając ze znajomości z właścicielem Daci nie raz miałem możliwość przetestować to auto. Po rozważeniu i przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw znalazłem odpowiedź. Jednak nie! Co prawda auto osiągnęło swoja prędkość maksymalna 170 km/h na autostradzie, ale komfort jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Brzęczenie plastikowego wnętrza, szum podczas jazdy. Uważam, że nie jest to auto dla młodych, czyli również i dla mnie. Młodym imponują jednak marki prestiżowe. Wiec dla kogo? Najczęściej za kierownicą tego samochodu zasiadają użytkownicy, którzy nie myślą o brawurowej, lecz o oszczędnej, opanowanej jeździe. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowa Dacia Duster - samochód, który zasłynie na polskich drogach?

Volkswagen Golf R - 310KM rakieta

Ford Mustang czyli amerykański sen na polskich drogach